Stewarts Creek High School

Skip to main content
Main Menu Toggle
Yearbook » 2017 Club/Organization Picture Schedule

2017 Club/Organization Picture Schedule

Nov. 1, 2017

2017 Club/Org. Picture Schedule

 

 

Time

Band                                                        Burton/Chester

8:35

Book Club                                               Collie/Hicks

8:45

Art Club                                                  Riser/Blissard/Porter

8:45

Earth and Space Club                           Birkofer 

8:55

Fellowship of Christian Athletes         Harris

9:00

Cultural Awareness                               Morrow

9:00

Red Hawks BEST                                     Miller/Riner

9:05

Forensic Science Club                           P. Stewart

9:10

French Club                                            Laduc

9:15

Spanish Club                                           Risto

9:20

Interact                                                   Laduc/Windham

9:25

JCL (Junior Classical League)                Newton

9:25

Historical Society                                   Coleman/Keller

9:30

Timothy Club                                          Mansfield                                           

9:35

Freshman Pep Club                               P. Stewart/T. White

9:35

Junior Pep Club                                      M. Martin/M. Evans/Canham

9:40

Sophomore Pep Club                            Ward/Tupper

9:45

Senior Pep Club                                     Flannery/Best

9:50

Mu Alpha Theta                                     Mootz/Strickland/Woods

9:55

Journalism/Newspaper                         Hanahan

10:10

Beta Club                                                 Walter/J. Manley/ K. White

10:10

SCHS Dungeoneers                                 Reed/Porter

10:15

Half Timers                                              Garner/Hanahan

10:15

Key Club                                                   E. Thompson/A. Tompkins

10:20

National Honor Society                         Watson/Winn

10:25

Quill and Scroll                                        Hanahan/Meadows/Nichols/Bissinger

10:25

Science Olympiad                                   Marlow/Vaughn

10:30

Trap                                                          Bates

10:30

National Honor Society                         Watson/Winn

10:35

EPIC                                                          Watson/Hanahan/Honeycutt/K. White

10:40

Student Council Combined                   Tupper/Mansfield/M. Martin

10:40

Freshman STUCO                                    Tupper/Mansfield/M. Martin

10:45

Sophomore STUCO                                 Tupper/Mansfield/M. Martin

10:45

Junior STUCO                                           Tupper/Mansfield/M. Martin

10:50

Senior STUCO                                          Tupper/Mansfield/M. Martin

10:50

Thespian Society                                     Fann/Seage

10:55

HOSA                                                        Smith/Spears/Walker

10:55

Archery                                                     Chase Hulan Team Captain

11:00

Yearbook                                                  Meadows

11:00

 

Lunch

Auto                                                         Parsons

12:30

Broadcasting (Skills)                              Bissinger

12:30

Cosmetology (Skills)                              Jackson

12:35

Criminal Justice                                      Neal/Bates

12:35

Culinary (Skills)                                       Piel/Rawson    

12:40

DECA                                                       Dr. Stewart/Dixon/Johnson/Casey

12:45

FFA                                                           Olt/Morgan/Stewart

12:50

Information Technology Club              Vest/Marco

12:55

Sound Lab                                               Hoevelman

12:55